Сјајна Звезда без пораза испала из Лиге Европе!

Милан – Црвена звезда 1:1, голови са утакмице

Фудбалери Црвене звезде су елиминисани из Лиге Европе иако нису претрпели пораз у шеснаестини финала овог такмичења.

У осмину финала иде Милан након што је на „Сан Сиру“ било 1:1, али захваљујући головима у гостима пошто је у Београду резултат био 2:2.

Тако је близу био првак Србије и тек сада види колико су скупо коштале неке ситнице и бубице, као што су црвени картони у оба дуела.

Уводно опипавање снага је била чиста формалност, запели су домаћи и гости, што се најпре исплатило Милану.

Међутим, имали су и среће. Раде Крунић је шутирао ка голу гостију, није било превише опасно, али је готово изблокирао руком његов покушај Марко Гобељић. У први мах се то није приметило, али није промакло оштром оку ВАР судија који су обавестили главног шта се десило, па је он након њихове асистенције досудио казнени ударац.

Захваљујући раном голу Милана, Црвена звезда је заиграла једно од најбољих полувремена ове сезоне. Чудно, али тако је.

Нису пали изабраници Дејана Станковића, напротив, ваљан одговор су пружили „росонерима“ који су пак били неснађени у тим моментима. У 14. минуту је Звезда први пут шутнула, а онда се сва игра преселила на трећину терена који брани домаћа екипа.

Четири минута касније је Звезда постигла први погодак, који је био поништен. Лопту је у гол убацио Ел Фарду Бен, али ју је непосредно пре тога дирао руком Радован Панков и учинио га нерагуларним, што је поново запажено након ВАР снимка.

У следећем нападу је Бен погодио пречку гола Милана, изванредним ударцем, да би коначно у 24. минуту затресао мрежу Ђанлуиђија Донаруме. Феноменално је Бен прошао по левој страни, превише су га пустили дефанзивци Милана и из прве прилике за то је нападач упутио ударац, лопта је отишла право уз даљу стативу и Донарума је био немоћан!

Стафно Пиоли је на полувремену показао како је „враг однео шалу“, па је други део меча почео са Ребићем и Ибрахимовићем. Њихов утицај на игру „росонера“ је био очигледан, а црвено-бели су имали све веће дефанзивне проблеме.

Своје корачање по ивици је Марко Гобељић почео већ у првом нападу другог полувремена када је покупио Кастиљеха, а судија Манзано га је частио двадесетак минута више фудбала пошто је још тада могао да буде искључен. Црвени картон, односно други жути, добио је због новог оштрот старта.

А у међувремену је Марко Гобељић пропустио и стопроцентну прилику за црвено-беле, након сјајне акције је добро гађао Саного у паду, Донарума још боље одбранио, да би се лопта одбила до Гобељића који се обрукао из чисте ситуације.

Након што је дефанзивац Звезде одшетао са терена, Милан је постигао погодак, али је био поништен јер је Златан Ибрахимовић био у очигледном офсајду.

Херој Звезде је могао да буде и Александар Катаи. Била је то најбоља шанса финиша меча црвено-белих, контранапад који је решио да заврши Звездин креативац и није био прецизан. Последњи минути меча протекли су без прилика, а судија Манзано по истеку трећег минута надокнаде није допустио корнер прваку Србије.

Елиминација из Европе Црвене звезде без пораза, горак је укус – али се момци Дејана Станковића нису обрукали, пише Блиц.

Раде Крунић: „Имали смо среће да прођемо овакву Звезду“

Помешана осећања имао је везиста „росо-нера“ Раде Крунић, који често истиче да је навијач управо Црвене звезде.

„Мислим да смо имали среће да прођемо овакву Звезду која је одилично припремила утакмицу. Не могу да кажем да су нас изненадили, али сам одушевљен оваквим приступом и начином како су се припремили“, изјавио је Крунић после утакмице за РТС.

„Жао ми је што је Звезда испала, али са друге стране драго што ја идем даље. Штета је што Звезда није играла против неког другог клуба, па да прође у наредну рунду Лиге Европе“, истакао је Крунић, а преноси Б92.

Дејан Станковић: Моје играче гледам као победнике!

Звездин тренер Дејан Станковић након меча био је јако поносан на играче

– Нажалост, елиминисани смо, али није Милан напустио терен са великим доказом да је толико изнад нас. Момци показали за 180 минута да могу да играју против великог клуба и јаке екипе као Милан. У сваком тренутку су знали шта раде и ја сам одушевљен. Ја их гледам као победнике и стално ћу их тако гледати. Могу само да будем поносан. Доста труда, рада, одрицања је овде уложено. Само је битно да им покажеш да могу. А они су то показали вечерас – рекао је Станковић.

У сваком моменту ове две утакмице смо се добро спремили и знали шта радимо. Мало смо их изненадили у првом полувремену и могли да донесемо можда нешто више. Несрећан пенал, поништен гол, пречка… Мало сам љут због црвеног картона. Спремали смо се да идемо на све или ништа у последњих 15 минута али смо планирали да то буде са 10 играча. Не кривим никога, имам све похвале играчима. Порасли смо нестварно као група. Ставићемо тачку на европски позитиван пут. Још вечерас можда да причамо, али већ од сутра знамо шта нам је чиниит. Домаће првенство – рекао је Станковић, а преносе Новости.

Обрада: Магацинпортал