Добре вести за српски фудбал: Европа долази и у Хумску и на Маракану

Црвено-бели су и у реваншу савладали Клуж и играће у групној фази Лиге Европе, док су црно-бели у Београду елиминисали Санта Клару и играће у групној фази Лиге конференција!

Сав посао Паризан је завршио “блицкригом” од два минута у првом полувремену од 24. до 26. минута.

Најпре је Рикардо реализовао пенал после сјајног притиска Суме, који је пратио лопту, ушао испред дефанзивца Санта Кларе који га је срушио, а судија показао на белу тачку.

Само два минута касније, Саничанин је реализовао сјајан центаршут Јојића.

Након тога, екипа Александра Станојевића је контролисала игру и Португалци нису направили “поштену” шансу!

После убедљиве победе у Београду (4:0), црвено-бели су одрадили одличан посао и у Румунији и поново славили. У реваншу је било 2:1 за црвено-беле.

Голове су постигли Катаи (4. минут, пенал) и Павков (53), а за домаћина Дебељух (34).

Тек што је почело, а Звезда је повела! После другог везаног корнера судија Мајк Оливер је видео фаул у шеснаестерцу, а сигуран реализатор је био Александар Катаи.

И пре тога било је тешко за очекивати да Клуж може да надокнади четири гола минуса из Београда, а после тога ствар је мање-више била решена.

Црвено-бели су контролисали лопту и сва дешавања на терену, а домаћи су успели колико-толико да се опораве од почетног шока, па су средином полувремена у два наврата запретили, али је Борјан био сигуран.

Ипак, одбране није било у 34. минуту, после конфузије у одбрани, кашњења Родића, лошег заграђивања Павкова, па су домаћини “умували” лопту у гол са пола метра.

У наставку, ритам је драстично пао, а црвено-бели су повели после велике грешке играча Клужа, а голман домаћина је асисторао до Павкова коме није било тешко да постигне гол.

Колику зараду је донео пласман у Европу?

Звезда је доминантно стигла до групне фазе и сада је познато колико је зарадила новца уласком у Лигу Европе.

За сам пласман, Звезда је добила 3.630.000 евра.

На основу десетогодишњег коефицијента добила је 1.700.000 евра, па је укупно зарадила 5.350.000 за улазак у групну фазу.

Свака победа у групи доноси 630.000 евра, реми 210.000 евра, прво место у групи се награђује са 1.100.000 евра, а друго са 550.000 евра, па ће тако Звезда моћи додатно да заради.

Црно-бели успели да се домогну групне фазе новооформљеног такмичења, Лиге конференција.

Црно-бели су на тај начин зарадили 2.940.000 евра за улазак у групну фазу, али и додатни бонус на основу десетогодишњег коефицијента, па могу да рачунају на још око милион евра.